YENİ YILA GİREBİLECEĞİNİZ 5 ALTERNATİF ŞEHİR ÖNERİSi

03 Aralık 2018
YENİ YILA GİREBİLECEĞİNİZ 5 ALTERNATİF ŞEHİR ÖNERİSi

Valizinizi hazırlayın, yeni yılı bambaşka bir ülkede karşılamak isteyenler için önerilerimiz var. Hem de gerekçeleri ile…

 

Eğer şanslıysanız, planlarınızı şu ana kadar kesinleştirmemiş olsanız dahi, birazdan bahsedeceğimiz şehirlerde sakin ve bir o kadar da heyecanlı vakit geçirebilirsiniz. Biz buna ‘saklı kalmış güzellik’ diyoruz; yeni yıl gibi büyük ve gösterişli bir etkinlik zamanında kimsenin aklına gelmeyecek dünyanın alternatif merkezleri…

 

Dubrovnik, Hırvatistan

Altın sarısı sahiller, kristal berraklığında deniz ve kültürel miras… Adriyatik Denizi kıyısında konumlanan Dubrovnik, Avrupa’nın hala kendine saklı güzelliklerinden biri. Akdeniz’in diğer yakasında olması itibariyle yılın son güneşlerini de yüzüne çevirebilen şehir, tarihi dokusu ile de ziyaretçilerinde unutulmaz anılar bırakıyor.

 

Marakeş, Fas

Eğer arkadaşlarınıza, “Yeni yıla Kuzey Afrika’da girdim,” deme şansınız varsa, bize göre bu şansı geri çevirmeyin. Senenin neredeyse tamamında güneşli olan, mimari ve tarihsel açıdan son derece zengin bu şehirde yapmanız gereken şeyler listesinin başında hamama gitmek geliyor. Geleneksel Fas buhar banyolarının yanı sıra modern sanat galerileri ve yerel kültüre dair alışveriş pazarları da ziyaret etmeniz gereken diğer noktalardan bazıları. Yeni yıla güneşli havada girmek isteyenler için birebir.

 

Lizbon, Portekiz

Yavaş yavaş seyahatseverlerin radarına girmeye başlayan Lizbon’u yılın en ışıklı zamanında ziyaret etmeye ne dersiniz? Yemekleri, modası, kültürü ve coğrafyası ile büyüleneceğinizden eminiz. Eşsiz lezzetlerin tadına bakın, Belém Kulesi’nden havai fişekleri izleyin ve Portekiz’in yerel müziği olan Fado’yu dinleyin. Pişman olmayacaksınız.

 

Girit, Yunanistan

Özellikle yaz aylarında gözde olan Yunanistan’ın en büyük adası Girit’in yeni yıla girerken sakin olacağını düşünüyoruz. Nereye giderseniz gidin keşfedilmeyi bekleyen Rönesans kalıntıları olduğu düşünülürse; sevdiklerinizle geçireceğiniz yılbaşını biraz da tarihle buluşturmaktan kimseye zarar gelmez. Yiyeceğiniz leziz deniz mahsulleri de cabası.

 

Cartagena, Kolombiya

Eğer gözünüzü biraz daha uzaklara diktiyseniz ve yılbaşını soğuk bir yerde geçirmek istemiyorsanız size önerimiz Karayipler’in yolunu tutmanız ve denizin, kumun, güneşin tadını çıkarmanız. Senenin yorgunluğunu atmak ve kendinizi şımartmak için dünya üzerindeki belki de en ideal noktaya hoş geldiniz! Yalnız döndüğünüzde soğuk algınlığına yakalanmamak için sağlığınıza ekstra özen göstermenizde fayda var.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.