Yazın Serin Tutan Kumaşlar

29 Temmuz 2020
Yazın Serin Tutan Kumaşlar

Yazın en büyük sorunlardan biri giysilerimizde hangi kumaşı tercih edeceğimizdir. İpek kumaş, poplin kumaş, krep kumaş ve keten kumaş yazın en serin tutan ve en kullanışlı kumaş türlerinden bazılarıdır. Ağır gramajlı kumaşlardan ise yazın kaçınılmalıdır.

Yaz aylarında sizi terletmeyecek, pamuklu Hatemoğlu ürünlerine göz atmaya ne dersiniz? İsterseniz gelin öncelikle beraber yazın tercih edebileceğiniz en kullanışlı kumaş türlerine bir göz atalım. 

1- Keten Kumaş

İri gözeneklere sahip olduğu için vücudun kolay bir şekilde hava almasını sağlayan keten kumaş yaz aylarında oldukça rağbet gören kumaş türlerinden biridir. Doğal bir elyaf olan keten kumaş, tüysüz, pürüzsüz ve dayanıklı bir yapıdadır ve çabuk kirlenmez. Esnek bir yapısı olmasa da vücudun hava almasına olanak sağladığı için ferahlık verir. Yaz aylarında çokça tercih edilen keten kumaş her türlü kıyafete oldukça şık bir görünüm katar.

2- İpek Kumaş

Her ne kadar bu listede yer alıyor olsa da, ipek kumaş yazın gündüzleri mevcut olan güneşli ve çok sıcak havalardansa yaz gecelerinde kullanıma daha uygundur. Güneş ışığı ipek kumaşın sararmasına, üzerinde lekeler oluşmasına sebep olabilecekken, gece kullandığında ise oldukça şık ve ferah kalmanızı sağlayacaktır. İpek kumaş, nemi tutmadığı ve hafif bir kumaş olduğu için yaz gecelerini serin bir şekilde geçirmenize yardımcı olacaktır.

3- Poplin Kumaş

İnce ipliklerle sık bir şekilde dokunan poplin kumaş, oldukça yumuşaktır. Terlemeyi kontrol altında tutabilen yapısı sayesinde, yazın sıklıkla tercih edilen bir kumaş türüdür. İnce, yumuşak, hafif ve terletmeyen poplin kumaş genellikle gömleklerde kullanılmakla birlikte oldukça şık bir görünüm de katmaktadır. 

4- Tülbent Kumaşı

Adından da anlaşılacağı üzere, tülbentler için üretilen bir kumaş türü olmakla birlikte, seyrek ve ince dokunmuş yapısı sayesinde hafif, yumuşak ve pamuklu olmasından dolayı yaz aylarında kıyafetlerde de sıklıkla tercih edilir.

5- Pamuklu Kumaş

Yukarıda bahsettiğimiz tüm kumaşların yapılarından görülebileceği üzere yazın en çok tercih edilen ve en kullanışlı ürünler genel olarak pamuklu yapıdadır. Pamuklu kumaşlar, terin buharlaşıp havaya karışmasını sağlar. Esnek bir kumaş türü olan pamuklu kumaş, aynı zamanda serin tutar. Kıyafetlerinizde pamuklu parçalar tercih etmek yazı çok rahat bir şekilde geçirmenize yardımcı olacaktır. Özellikle tişörtlerinizde pamuk ve modal karışımlı ya da pamuk ve bambu karışımlı kumaşlar tercih etmeniz oldukça faydalıdır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.