TAKIM ELBİSE GİYMENİN 7 MODERN YOLU

23 Ekim 2018
TAKIM ELBİSE GİYMENİN 7 MODERN YOLU

Ofis çalışanlarının tartışmasız üniforması takım elbise, Beau Brummel zamanından beri neredeyse hiç değişikliğe uğramadı. Bu durağanlığı değiştirebilecek olansa sizsiniz.

Tasarımcılar sürekli takım elbiselerin silüetlerini ve onların kombinlenme şekillerini güncellemek üzerine çalışıyor. Bu da takım elbiseyi 18. yüzyıldaki halinden çıkarıp onu modern zamanlara adapte etmeyi kolaylaştırıyor. Bu noktada sizin üzerinize düşen de birkaç görev var.

İşte takım elbiseyi modern zamanlara adapte etmenin 7 yolu…

Yarım-Fermuarlı Parçalara Şans Verin

Spor giyimin ve 70’lerin trend olması, takım elbisenin de sıradan çizgisinin dışına çıkmasını sağladı. Onu kaliteli trikodan veya pamuklu kumaştan tasarlanmış kısa fermuar yakalı üst parçanızla kombinleyebilirsiniz.

Blazer Değişikliğine Gidin

Takım elbisenizin parçalarını sürekli birlikte kullanmaktansa onlara ayrı kombinlerde yer verin. Ceketinizi iyi örülmüş bir hırka ile veya bomber ceket ile değiştirin. Bu kombininize bambaşka bir his ve karakter kazandıracaktır.

Rahat Kesimleri Akılcı Kullanın

‘Takım elbise üzerinize oturmalıdır,’ fikrinin kağıt üzerinde yavaş yavaş uçtuğu bir dönemden geçiyoruz. Öyle ki, artık takımlar eski katı hallerinden uzaklaşıp daha yumuşak formlar ve rahat kesimler olarak kendini gösteriyor. Çift pileli veya kısa dar paçalı pantolonlara bir şans vermenin tam zamanı.

Bölün ve Yönetin

Ayrı takım elbise parçaları daha fazla ilgi çekici kombin seçeneğine açık. Bu fırsatı iyi değerlendirin ve farklı desen ve renk alternatifleri olan modellere yönelin. Örneğin; mavi blazer’ınızı uçuk şambre gömleğiniz ve denim pantolonunuzla kombinleyin veya gri ekoseli blazer’ınızı bordo dik yaka üst parçanız ve lacivert chino pantolonunuzla giyin.

Spor Giyimden Rol Çalın

İyi kesim bir pantolonun lastikli bilekleri veya bağcıklı beli varsa bilin ki o spor giyimden incelikli bir ilham almış demektir. ‘Spor takım elbise’ olarak da adlandırabileceğimiz bu çizgideki parçalar, takım elbisenin modern yorumunun en belirgin örneklerinden. Bu takım elbiselerin en iyi uyumu trikolarla yakaladığını da ekleyelim.

Puf Yelekleri Oyuna Dahil Edin

Kat kat giyinmenin en iyi tarafı, İtalyanların jilet gibi stilini bir anda sıcacık bir detayla buluşturabilmenizde yatıyor. Tonlarla ve dokularla oynayarak dahil olabileceğiniz bu oyundaki as oyuncunuzun puf yelekler olduğunu unutmayın. Lacivert, yeşil ve grinin en rahat kombinlenebilen renkler olduğunu da bir kenara not etmenizde fayda var.

Tonların Zenginliğinden Faydalanın

Ton sür ton giyinme trendini, takım elbise kombinlerinize de yansıtın. Kendiniz için bir ana renk belirleyin ve görünümünüzü o rengin tonları içinde kalarak oluşturun.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.