sadsad x
asdasd

Lacivert Takım Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Tercih Edilmeli?

19 Kasım 2020
Lacivert Takım Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Tercih Edilmeli?

Erkekler için takım elbise ile şıklık elde etmek sadece takım elbisenin seçilmesi ile sağlanmaz. Takım elbise ile şık görünmenin pek çok önemli noktası ve detayı mevcuttur. Gömlek seçimi, kravat seçimi, takım elbisenin vücuda doğru bir şekilde oturması gibi kriterlerin dışında takım elbise ile tercih edilecek ayakkabının rengi de oldukça önemlidir.

Siyah, gri ve kahverengi takım elbiseler ile tercih edilebilecek ayakkabı renkleri daha kolay olsa da, lacivert takım elbiseler için ayakkabı seçimi yaparken renk konusu kafa karışıklığına sebep olabilir. Peki lacivert takım elbise tercih ediyorsak, hangi ayakkabı rengini tercih etmeliyiz? 

Aslında her ne kadar zor gibi görünse de, lacivert takım elbise altına tercih edilecek ayakkabının rengi oldukça kolaydır. Eğer lacivert bir takım elbise giyecekseniz, siyah, lacivert, bordo ya da kahverengi ayakkabı tercih edebilirsiniz. Eğer lacivert ayakkabı giymek istiyorsanız, ayakkabınızın renginin takım elbisenizden birkaç ton daha koyu olmasına özen göstermelisiniz. Kahverengi ayakkabı tercih edeceksiniz, konyak tonlarındaki ayakkabıları tercih edebilirsiniz. 

Tabii ayakkabı rengi olduğu kadar seçtiğiniz ayakkabı modeli de önemlidir. Katılacağınız etkinliğe ya da gideceğiniz yere bağlı olarak seçtiğiniz ayakkabı modeli sayesinde daha resmi ya da daha günlük bir hava elde edebilirsiniz. Fakat klasik model ayakkabılar, oxford modeller, loaferlar, brogue modeller arasında hangi ayakkabı modelini tercih ederseniz edin, ayakkabınızın lacivert takım elbisenize uygun renkte olmasına dikkat etmelisiniz. 

Eğer daha resmi bir etkinliğe katılacaksanız ya da daha resmi bir görünüm elde etmek istiyorsanız, siyah ya da koyu kahverengi gibi ayakkabı renklerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem sofistike hem de şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bordo ya da konyak tonlarında kahverengi ayakkabılar ise lacivert takım elbise ile kombinlendiğinde modern ve havalı bir görünüm yaratacaktır. Daha modern etkinliklerde ve daha orijinal görünmeyi istediğiniz zamanlarda tercih edebileceğiniz bordo ve açık kahverengi ayakkabıları lacivert takım elbise ile kombinlediğinizde tüm bakışları üzerinize toplayacaksınız. 

Lacivert takım elbisenizle tercih edebileceğiniz bir diğer ayakkabı rengi ise açık gridir. Özellikle oxford ayakkabı modelinde tercih edebileceğiniz gri rengi, lacivert takım elbisenize şık ve estetik bir hava katacaktır. Lacivert takım elbise ile genel olarak koyu renkli ayakkabıların seçilmesi gerektiği söylense de, açık gri ayakkabılar ile de oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz. İsterseniz, lacivert takım elbisenizi koyu gri bir ayakkabı ile de kombinleyebilirsiniz. 

Lacivert takım elbisenizi kombinleyebileceğiniz bir diğer ayakkabı rengi ise tabii ki beyazdır. Fakat, beyaz renkte klasik ayakkabı modeli bulmanız oldukça zor olacağından, beyaz tekne ayakkabıları ya da spor ayakkabıları ile lacivert takım elbisenizi tamamlayabilirsiniz. Tekne ayakkabıları ve spor ayakkabılar klasik ve resmi etkinliklere pek uygun olmadığı için, bu modellerdeki beyaz renkli ayakkabılarınızı günlük hayatta ve daha modern etkinliklere katılırken lacivert takım elbiseniz ile giymek için tercih edebilirsiniz. 

Lacivert takım elbiseniz ile giyebileceğiniz yüzlerce farklı model ve renkteki ayakkabı Hatemoğlu’nda sizleri bekliyor. Hemen ürünlerimize göz atmaya ne dersiniz?

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.