sadsad x
asdasd

Kravat İğnesi Nedir?

27 Ağustos 2020
Kravat İğnesi Nedir?

Kravat iğnesinin ilk neden ve nasıl ortaya çıktığı bilinmemektedir. Aslında, en başlarda kravatı sabitlemek için kullanılan kravat iğneleri, şimdilerde ise kıyafetlere daha şık ve resmi bir hava eklemek için de tercih edilmektedir. Fakat, konu kravat iğnesi olduğunda çoğunlukla yanlış kullanım örneklerine de şahit olmaktayız. Peki kravat iğnesi nasıl kullanılmalıdır, Hatemoğlu sizin için detaylı bir şekilde anlattı. Bu tüyolar sayesinde kravat iğnesini doğru şekilde kullanacak ve şıklığınıza şıklık ekleyeceksiniz.

Kravat İğnesi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle, kravat iğnesi kullanmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken ilk kural iğneyi çok yukarı ya da çok aşağı takmamanız gerektiğidir. Kravat iğnesini takmanız gereken yer genel olarak gömleğinizin üçüncü ve dördüncü düğmesinin arası olarak kabul edilmektedir. Ceketinizin düğmelerini iliklediğinizde bile kravat iğnesi görünür olmalıdır. Ayrıca, kravat iğnesi sağdan sola doğru takılmalıdır. Bunlar dışında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri ise, kravat iğnesinin kesinlikle kravatınızdan daha büyük olmamasıdır. Kravat iğnesi, kravatınızla aynı genişlikte ya da daha kısa olmalıdır. 

Kravat İğnesi Nasıl Seçilmelidir?

Kravat iğnesini kullanabileceğiniz pek çok kombin vardır. Örneğin, smart casual olarak adlandırılan hem şık hem de günlük bir gömlek-kot pantolon kombininde kravat iğnesi kullanabileceğiniz gibi, resmi bir daveteya da işe giderken takım elbisenizle birlikte de kravat iğnesi tercih edebilirsiniz. Eğer kombininizde yelek giymeyi tercih ediyorsanız kravat iğnesi kullanmanıza gerek yoktur. 

Genel olarak gümüş ya da altın renginde tercih edilen kravat iğnelerini, takım elbisenizin rengine uyacak şekilde farklı renklerde seçebilir hatta ve hatta daha iddialı ve cesur bir görünüm için farklı şekil ve desenlerde kravat iğneleri de tercih edebilirsiniz. Örneğin, lacivert bir takım elbisede, mavi bir kravat ve pembe bir kravat iğnesi kullanabilirsiniz. Ya da, kombininize daha gösterişli ve farklı bir hava katmak için kılıç şeklinde bir kravat iğnesi tercih edebilirsiniz. Eğer kişiselleştirilmiş ve ailenizde yıllarca kullanılabilecek özel bir kravat iğnesi istiyorsanız, üzerine isminizi ya da dilediğiniz başka bir şey yazdırdığınız kravat iğnelerini kullanabilirsiniz. Daha farklı bir görünüm için ise, zincirli kravat iğnelerine göz atabilirsiniz. Genellikle istediğinizi seçebileceğiniz bir broş ve zincirden oluşan bu kravat iğneleri, kombininizi şıklık yarışında en öne taşıyacak.

Erkek giyim her ne kadar kolay ve zahmetsiz gibi görünse de, dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Erkekgiyimde yapılan ufak dokunuşlarla tüm dikkatleri üzerinize toplayabilir, kravat iğneleri kullanarak kombinlerinize oldukça farklı ve şık bir hava katabilirsiniz. Klasik veya smart-casual fark etmeden pek çok kombinde kullanabileceğiniz kravat iğneleri kurtarıcınız olacak. Hem pratik hem de kullanışlı olmasının yanı sıra kombininize daha şık bir görünüm katan kravat iğneleri sayesinde tüm dikkatleri üzerinize çekmeye hazır olun. 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.