sadsad x
asdasd

Kombinlerin Tamamlayıcısı Aksesuarlar

30 Kasım 2020
Kombinlerin Tamamlayıcısı Aksesuarlar

Erkek giyimde yıllardır tartışmada olan bir konu vardır; erkekler hangi aksesuarları tercih etmeli, hangileri ile şık, hangileri ile rüküş olurlar? Çünkü erkek giyim her ne kadar kolay görünse de, aslında şıklığı yakalamak o kadar da kolay değildir. Kombinlerinizde küçük aksesuarlar tercih etmeniz sizi daha da dikkat çekici yapacaktır. Tabii, bu demek değildir ki piyasada yer alan her aksesuarı her kombinle kullanabilirsiniz. Fakat aksesuar seçimini dikkatli bir şekilde yaptığınızda ve kombininize, mekana ve vücut tipinize uygun aksesuarlar seçtiğinizde, girdiğiniz her ortamın en şık kişisi olacağınıza hiç şüphe yok. Peki, erkek giyimde en çok dikkat çeken aksesuarlar hangileridir? Gelin birlikte göz atalım.

1- Saat

Tabii ki erkekler için aksesuarlar dediğimizde aklımıza ilk gelen aksesuar saatler oluyor. Spor, klasik, dijital ya da vintage binlerce çeşit saat arasında tarzınıza ve kombinininize uygun seçim yapmak oldukça önemli. Yıllardır var olan ve aslında oldukça basit görünen bir aksesuar olan saatler aslında bir erkek için en önemli aksesuarlardan biridir. Hatemoğlu olarak saatlerle ilgili bir tüyo vermemiz gerekirse o da şudur; saati her zaman sol bileğinize takmayı unutmayın! 

2- Kol Düğmesi

Yıllardır erkeklere en çok hediye edilen aksesuarlardan biri olan kol düğmeleri, özellikle gömlek tercih ettiğiniz kombinlerinizde büyük önem taşır. Her ne kadar küçük ve önemsiz bir detay gibi görünüyor olsa da, kombininize, gideceğiniz etkinliğe ya da gireceğiniz ortama ve tarzınıza uygun bir kol düğmesi tercih etmeniz oldukça önemlidir. Unutmayın, bir çift kol düğmesi sizi rezil de edebilir, vezir de. 

3- Papyon

Erkek giyimde, smokin ve takım elbise kombinlerinde özellikle resmi etkinliklerde tercih edebileceğiniz bir aksesuar olan papyonlar, 17. yüzyıldan beri kullanılmaktadır. Doğru papyon kullanımı, kombininiz için tamamlayıcı bir rol oynayacak ve girdiğiniz her yerde tüm dikkatleri üzerinize çekmenize yardımcı olacak.

4- Kravat İğnesi

Erkek giyimde en çok tercih edilen aksesuarlardan biri de kravat iğnesidir. Fakat kravat iğneleri çoğunlukla yanlış şekilde kullanılmaktadır. Doğru bir şekilde kullanıldığında oldukça şık ve iddialı bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak kravat iğneleri, özellikle resmi etkinlikler ve ofis hayatına oldukça uygundur. Kravat iğneleri ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak için ilgili blog yazımıza göz atabilirsiniz. Resmi kıyafetlerinizle kravat iğnesi kullanabileceğiniz gibi, kravat taktığınız smart-casual kombinlerinizi de eğlenceli motiflere sahip modern kravat iğneleriyle tamamlayabilirsiniz.

5- Atkı

Özellikle kış aylarında hem şıklık hem de soğuktan korunma amaçlı kullanılan atkılar, günlük hayattan ofis hayatına, hafta sonundan resmi etkinliklere kadar pek çok yerde kullanılabilir. Fakat tercih etmeniz gereken atkı türü, atkının rengi, boyutu ve hatta boynunuza sarma tarzınız bile kullanacağınız ortama göre değişmektedir. Bu noktalara dikkat ederek doğru bir şekilde kullandığınızda, atkınız oldukça şık bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz erkek aksesuarlarını ve çok daha fazlasını Hatemoğlu’nda bulabilirsiniz. Hemen sitemize göz atın ve siparişinizi oluşturarak şıklığı doğru bir adım daha atın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.