Kilolu Erkekler İçin Kıyafet Önerileri

30 Kasım 2022
Kilolu Erkekler İçin Kıyafet Önerileri

Moda dünyasında genellikle büyük beden giyim çalışmaları sınırlıdır. Büyük beden kişiler için genellikle belirli kıyafet kalıpları belirlenmiş ve giyim tasarımları o kalıpların dışında çıkmazdı. Lakin moda yönünü artık büyük beden giyime çevirmeye başladı. Sadece belirli kalıplarda değil büyük beden üzerinde de çalışıp kilolu kişilerin giyim zevklerine göre tarz yaratılmaya başlandı.

Özellikle büyük beden erkek kıyafet seçimleri alıcıları zorlamaktaydı. Kadın giyime göre erkek kıyafet seçimi oldukça meşakkatli bir süreç haline geliyordu. Son zamanlarda hem kadın hem de özellikle erkek giyimlerin artması ile de büyük beden giyimin önü açılmış oldu ve kilolu kişiler için giyinmek daha kolay ve zevkli hale geldi.

Her ne kadar bu durum kolay gibi görünse de kilolu kişilerin hala akıllarında daha kilolu görünmemek ya da daha zayıf gösterecek kıyafet önerileri soru işareti olarak kalmaktadır. Özellikle kilolu erkekler kıyafet seçimi konusunda bu soru işaretleri giderek artmaktadır.

Kilolu erkekler için, erkek kombin konusunda kıyafet seçerken dikkat edilmesi gerekenler mutlaka bilinmelidir.

-          Öncelikle bedeninizden büyük kıyafetler seçmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Kendi bedeninizden büyük kıyafetler sizi daha kilolu gösterecektir. Aynı zamanda bu tarz büyük kalıp kıyafetler, sizi daha kısa ve şekilsiz gösterme eğilimindedir.

-          Bedeninizden büyük kıyafetlerin yanı sıra, çok dar kıyafetler seçmek de hem sizin konforunuz açısından hem de kıyafetin duruşu açısından problemli olacaktır.

-          Erkek giyimde en önemli kıyafetlerden biri de erkek takım elbise giyimidir. Erkek takım elbise için, kendi bedeninize uygun bir gömlek ve pantolon tercih etmeli, yarım kalıp büyük bir ceket tercih edebilirsiniz. Bu tercih kıyafetin içinde rahat etmenizi sağlar ve kıyafet içinde hareket etmenizi kolaylaştırır.

-          Sadece siyah giyinmenin zayıf gösterdiğine dair rivayet çok duyulmuştur. Siyah renk kusurları örtmede birebirdir ama sadece siyah renkten söz edemeyiz. Siyah rengin kombine edilmesi ya da siyah renk kullanmadan lacivert, kahverengi gibi renklerin krem, beyaz gibi renkler ile kontrast edilmesi de önemlidir. Bu renkler kontrast edildiği zaman tüm dikkati kusurlar değil renklerin ahengi alacaktır.

-          Diğer yandan özellikle pantolonların paça boyları çok önemlidir. Genellikle bilek kısmında biten paçalar, çok uzun boylu değilseniz bacak boyunuzu keserek sizi daha da kısa gösterebilir. Kısa boy görünümü daha kilolu görünmeye sebep olabilmektedir.

-          Bütün bunlarla birlikte pantolon seçimi yaparken düşük bel değil de normal ya da biraz daha yüksek bel kullanmak rahatlık açısından kolaylık sağlayacaktır.

-          Aynı zamanda kilolu erkek kombini yaparken desen seçimleri de dikkatli yapılmalıdır. Yana çizgili ya da büyük desenli kıyafetler genellikle daha kilolu göstermektedir ya da vücut proporsiyonunu hatalı gösterebilmektedir.

-          Kilolu erkek kombinleri yaparken aksesuar seçimi de göze çarpan detaylar arasına girmektedir. Kombin üzerine bir atkı ya da şal kullanımı tüm dikkati vücut bölgesinden alıp yüz ve omuz kısmına odaklar.

Kilolu erkekler için kıyafet seçimi zor gibi görünse de aslında giyim alanında gelişen moda anlayışı ile birçok alternatif ortaya çıkmaktadır. Sadece kilolu bireylerin değil tüm kişilere tam olarak uygun bir beden kalıbı yakalamak oldukça zordur. Bu yüzden kendi beden kalıplarınıza göre kıyafet tasarımı ve dikim hizmeti alabilirsiniz. Bu hem kendi tarzınızı bulmada hem de vücudunuza tam olan kıyafetleri giyme konusunda oldukça motive edici olacaktır. Her beden güzeldir, her bedene herşey yakışır ama her bedenin kıyafet seçimlerini daha da güzelleştirici öneriler giyim konusunda oldukça yardımcı olmaktadır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.