HER ZAMAN İŞE YARAYAN RENK KOMBİNASYONLARI

19 Ekim 2018
HER ZAMAN İŞE YARAYAN RENK KOMBİNASYONLARI

Siz de büyük ihtimalle giyinirken kurulması gereken renk denklemini zıt renkler yöntemine başvurarak çözenlerdensiniz. Tabii bu formülün tamamen çöktüğünü söylemiyoruz. Sadece onun yerine uygulayabileceğiniz 5 farklı yöntem olduğunu iddia ediyoruz.

SİYAH + CAMEL

Camel renginin sıkıcı olduğunu düşünen insanlarla ilişkinizi gözden geçirin. Zira camel, koyu kahveden çok daha kolay kombinlenebilen ve monokrom tonlar içinde kendini en iyi gösteren renktir.

Siyah renk sağlam bir kombin temeli olurken, camel bu kombini risk almaksızın akıllara kazıyacak bir detaydır. Ayrıca camel parçalar çoğu zaman yünlü veya dokulu olduklarından kombininize derinlik katarlar. Bu ikiliyi birlikte kullanırken 70:30 oranında kalmanızı öneririz. Tepeden tırnağa siyah parçaların üzerine camel bir trençkotun çok yakışacağından eminiz.

DENİZCİ MAVİSİ + BORDO

Mavi ve mor bir araya geldiklerinde sınırları yıkma gücüne sahiptirler. Bu ikilinin en risksiz buluşma noktası ise koyu lacivert ve bordo kombinasyonudur.

Bordunun zenginliği ve mavinin mürekkebimsi ağırlığı birbirlerini çok iyi tamamlar. Kombininizde bu iki renge yer verecekseniz zemini lacivert üzerinden kurup bordo ile son ve etkileyici dokunuşlarınızı yapabilirsiniz.

KAHVERENGİ + YEŞİL

Doğa sizi çağırıyor! Hem de ne çağırmak… Üstelik sınırlar Indiana Jones’un safari şıklığını da aşarak terzi ustalığı tasarımlara dönüştü bile.

Siz de kendinizi bu akıma teslim etmek istiyorsanız kombininizin zeminini toprak tonlarına oturtup üst parçalarınızda yeşili özgürce kullanabilirsiniz.

PEMBE + GRİ

Pembe erkek giyiminin son birkaç sezondur radarında. Ancak bilinen bir gerçek var ki; pembeyi tek başına bir tam kombinde kullanmak doğru değil. Ve pembeye yakışan bir renk varsa, o da gri.

Gri ve pembe birbirine çok yakışan renkler; çünkü ikisi de yumuşak tonlar ailesinin üyeleri. Gri daha maskülenken, pembe ona rahatlık kazandırıyor. Bu da gri bir pantolonla pembe bir trikoyu birlikte giymenin dayanılmaz şıklığını beraberinde getiriyor.

SİYAH + BEYAZ

Michael Jackson haklıydı; siyah veya beyaz olmak önemli değil, hatta ikisini birlikte kullanırsanız çok daha iyi.

Tek başlarına -tepeden tırnağa- kullanıldıklarında da son derece etkileyici olan bu iki klasik renk, dengeli bir kombinasyonda her zaman kazandıran bir sonuç doğuruyor. Tarzına incelikli bir minimalizm eklemek isteyenler için bire bir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.