ZAMANA YENİK DÜŞMEYEN 7 MONT

22 Kasım 2018
ZAMANA YENİK DÜŞMEYEN 7 MONT

Mont, sizin, annenizin ve tüm insanların yatırım yapmaya değer gördüğü birkaç parçadan biridir. Genel kural, senede bir mont alıp onu sonbahar ve kış aylarında giymek olsa da vitrinler bizi birden çoklarına sahip olmamız için adeta cezbeder. Bu noktada özellikle dikkatinizi vermeniz gereken konu kalitenin yanı sıra dayanıklılıktır. Ve tabii ki stilinizle uyum…

İşte zamana ve modaya yenik düşmeksizin birer klasik mertebesine ulaşmış; mutlaka yatırım yapmanız gereken 7 mont…

Denizci Paltosu

Üzerinize giydiğiniz anda sizi stil sahibi gösteren montlardan biri, denizci paltosu. Prens George’den Prince’ye herkes tarafından giyilen ve giyen herkesin stili ile uyum sağlayan bu montun hikayesi ta 1800’lere dayanıyor.

Peki bu modelin sürekli başarısının nerede gizli? Hemen söyleyelim; pek çok erkek giyim klasiği gibi, o da çok yönlü bir duruş vaadediyor. Bu da demek oluyor ki gardırobunuzdaki denizci paltosunu hafta içleri boynunuza kaşmir bir atkı dolayarak takım elbiselerinizin üzerine; rahat hafta sonlarınızda ise jogger veya jean üzerine giyebilirsiniz.

Mumlu Ceket

İngiliz stiline aşina olanların hangi ceketten bahsettiğimizi ilk seferinde anladıklarından eminiz. Özellikle kısa kaçamaklara gönül veren şehirli erkeklerin favorisi olan bu montların eğlencesine mumlanmadıklarını da ekleyelim. Kumaşın mumlanmasının sebebi, üzerine damlayan yağmur sularının kumaştan kayıp gitmesini sağlamak.

Zamansız olduğu kadar mevsimsiz de olan bu ceketi denimden yünlü pantolona ve kazaktan gömleğe her tipte kombinle birlikte kullanabilirsiniz.

Yağmurluk

İlk yağmurluk deneyiminizi ilkokula giderken yaşadığınızı ve bu sayede son derece renkli bir çocukluk geçirdiğinizi biliyoruz. Artık gardırobunuzun ipleri sizin elinizde ve değişmeyen bir şey varsa o da yağmurluk olgusunun ta kendisi. Evet, 1940’ların Amerikan aktörü Humphrey Bogart’ın Casablanca filminde giydiği ve kemerini kendine sonsuz güvenle bağladığı yağmurluktan söz ediyoruz.

Lacivert ve siyah gibi kapalı havalarla en uyumlu renklerde yağmurluklar olsa da size önerimiz gardırobunuza biraz çeşitlilik kazandırmak adına yağmurluğunuzu bej veya haki tonlardan seçmeniz. Ardından onu ister hafta içi ister hafta sonu, her kombininizle rahatlıkla giyebilirsiniz.

Camel Palto

Yazılı olmayan bir kurala göre, artık gençlik yaşlarında olmayan her erkeğin camel paltoya yatırım yapması gerekir. Neden mi? Camel palto toplantıya giderken size kendinizi iyi hissettirecek ve aynı zamanda en salaş kombininizi bile şıklaştıracak bir yeteneğe sahiptir.

Kuşkusuz camel palto girdiği her kombinle adeta bütünleşir ve onu bir üst seviyeye çıkarır. Onu ister takım elbisenizin üzerine ister kazak ve jean ile giyin; o gerçek bir kahraman gibi sizi asla yarı yolda bırakmaz.

Yünlü Mont

Yünlü mont giymiş bir erkek görme ihtimaliniz onun yaşı ile orantılı değildir. Hatta bu, söz konusu yünlü mont olduğunda, iyi bir gerekçe bile sayılmaz. Bir düşünün; o boynuzumsu düğmeleri ile yünlü montunuzun içinde ne zaman kötü göründünüz veya üşüdünüz?

1950’lerde ve 1960’larda öğrencilerin ve sanatçıların ikinci el asker montları ile dolaşmaya başlaması ile ünü siperlerden sokağa yayılan bu mont. tek kelimeyle bir klasik. Özellikle soğuk hafta sonları için favori belirlediğiniz dik yaka kazağınız, tüvit pantolonunuz, botlarınız ve ekoseli atkınızla daha çok yakışacak başka bir şey düşünemiyoruz.

Parka

Sizi kış aylarında tamamen sıcak tutacak çok az parçadan biri; parka. Onu bu denli vazgeçilmez kılan tarafı bu olsa da tasarım çeşitliliği de dikkate değer. İster uzun ister balık kuyruklu; kürk kapüşonlu veya düşük yakalı; geleneksel olarak fermuarlı ve düğmeli versiyonları ile parka kışı dışarda tutmayı sağlayan yegane üst giyim parçalarından.

Zamansız kış parçası olan parka, hemen her şeyle kombinlendiği için de gardıropların vazgeçilmezi. Özellikle terzi ustalığı ile tasarlanmış takım elbisenizin üzerine giyerek diğerlerini şaşırtmanızı öneririz.

Ekoseli Palto

Yünlü kumaşın mirasını belki de en stil sahibi şekilde taşıyan paltodan bahsediyoruz; ekoseli palto. Kendisi bir klasik olmasına rağmen modern kesimleri ile size kendinizi Paul Newman gibi hissetirecek olan bu model, dahil olduğu her kombine ekstra hacim kazandırma özelliğine sahip.

Jean ve yünlü pantolon gibi akla ilk gelen parçaların yanı sıra sınırlarınızı biraz genişletmenize de destek olacak olan ekoseli paltonuzu spor salonundan çıkarken kapüşonlu sweatshirt’ünüzün veya eşofman takımınızın üzerine giymeyi deneyin.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.