İLK BULUŞMADA NASIL DAVRANMALISINIZ?

23 Ekim 2018
İLK BULUŞMADA NASIL DAVRANMALISINIZ?

Evrensel olan bir şey var ki, o da ilk buluşmanın tuhaflığı. Hepimizin oyuna başlarken biraz tökezlediği düşünülürse; belki biraz yardıma ihtiyacımız vardır. Ne dersiniz?

Peki ilk buluşmayı çok da tuhaflaşmadan, başarıyla atlatmanın sırrı ne -hatta neler-?

Ev ödevinizi yapın

Kime sorarsanız sorun, etrafınızdaki herkes ilk buluşmaya gitmeden önce biraz zemin etüdü yapmıştır. Yaşadığımız teknoloji çağının ellerinin her yere uzandığı düşünülürse, bunu yapmamanız tuhaf kaçabilir. Buluşacağınız kadının sosyal medya hesaplarına bakmak; onu götüreceğiniz restoran veya film için size fikir verebilir.

İflasa sürüklenmeyin

İlk buluşma için yapmayı planladıklarınızın bütçenizi zora sokmasına izin vermeyin. Hatta size bir ipucu; çok süslü mekanlar bazı insanları rahatsız edebilir. Bu ihtimali de göz önünde bulundurarak günü daha rahat ve aydınlık yerlerde geçirmeyi tercih edin.

Bir centilmen olun

Şövalyelik ve şovenistlik arasında ince bir çizgi var. Bunun da temel belirleyenleri. Herkese karşı nazik olmak, göz temasını korumak ve o’nu taksiyle evine bırakmak sizi ilkinin sınırlarında tutacaktır. Bu ince detayların yanı sıra konuşmada baskın olmamak; cümlelerinizin arasında nefes alıp vermek sizi daha etkileyici kılar.

Hesabı ödeyin

İlk buluşmada hesap ödeme anı geldiğinde sizin önce davranmanız, hem geçirilen zaman için teşekkür etmek hem de ‘bir sonraki senden’ demek için ideal bir zemin oluşturur. Eğer karşınızdaki bölüşmek için ısrar eder veya ikinci bir buluşmanın olmayacağının sinyalini verirse bunu olgunlukla karşılayın. Ne de olsa kötü bir ilk buluşmadan daha kötü bir şey varsa o da kötü ikinci buluşmadır.

Boş konuşmayın

Karşı cinsle tanışmanın bazı mobil uygulamalar üzerinden geliştiği günümüzde teknolojinin bu nimetini aleyhinize çevirmeyin. Ekran karşısında ve klavye başında yaptığınız sohbetlerin gerçek hayatta bir karşılığı olması gerektiğinin farkına varın ve buluştuğunuzda asla yalan söylemeyin.

Telefonunuzla oynamayın

Ortalama bir buluşma yaklaşık 4 saat sürer. Eğer bu süre içinde telefonunuza bakmamak için kendinizi zor tutuyorsanız, ihtiyacınız olanın bir sevgili olup olmadığını tekrar düşünmenizi öneririz. Eğer telefonunuzu mutlaka kontrol etmeniz gerekiyorsa bunu tuvalete gittiğinizde yapmanızda fayda var.

Sarhoş olmayın

Anlıyoruz, buluşmalar sinirlerinizi hırpalayan deneyimler; ancak hepimizin istediği tek bir şey var: iyi bir izlenim bırakmak. Ve bu izlenimi sarhoş olarak bırakamayacağınızdan eminiz. Alkol davranış şeklimizi değiştirir -ki bu çoğu zaman iyi yönde olmaz-. Sınırlarınızı bilin ve sık sık su içmeye özen gösterin.

Doğru giyinin

Restorandaki buluşmanıza eşofmanla gitmeniz kadar rahatsız edici bir durum olamaz. Siz siz olun, ilk buluşmanızın programında gideceğiniz yerlere uygun şekilde; olabildiğince rahat ve şıklığı elden bırakmadan gidin.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.