Erkekler İçin 5 Önemli Desenli Giyinme Tüyoları

25 Kasım 2022
Erkekler İçin 5 Önemli Desenli Giyinme Tüyoları

Modanın ve kıyafetin olmazsa olmazlarından olan desenler, özellikle son zamanlarda erkek giyim modası için vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Çoğunlukla tek tip tarzda üretilen desenlerin yerini, kişilikleri yansıtan, renkli desenler almıştır. Desenli giyim genellikle kadın giyimde hakim gibi görünse de erkek kıyafet seçimi içerisinde de oldukça sık karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda desenli erkek kombinleri oldukça fazlalaşmış, herkesin beğenebileceği ve ulaşabileceği şekilde dizayn edilmektedir.

 

Desenli giyinmek bir kişinin kendi karakterini yansıtmada ve gidilen bir ortamda dikkatleri üzerine toplamak için vazgeçilmez bir eylemdir. Erkek kıyafet kombinlerinde deseni kullanmak bahsedildiği gibi ihtişamlı da olsa mutlaka dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. Erkek kombinleri için desen kullanımında kıyafet seçerken dikkat edilmesi gerekenler mutlaka bilinmelidir.

Desenli Kıyafet Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle erkek kıyafetleri söz konusu olduğu zaman desenli kıyafet seçimleri oldukça özenli yapılmalıdır. Çünkü bir kıyafet içindeki desen unsuru, bir kıyafet için çok tarz olsa da kişinin vücut yapısına uygun olmayabilir ya da giyilecek ortam için zayıf veya abartılı gözükebilir.

Bu yüzden desenli erkek kombinleri için bu kriterlere dikkat etmeniz önemli olacaktır.

 - Desenli kıyafetler, kişinin mutlaka vücut yapısına uymalıdır. Çünkü çoğu desen kişiyi olduğundan daha iri ya da daha düşük omuzlu hatta daha kısa gösterebilmektedir.  

- Erkeklerin vazgeçilmez kıyafetlerinden olan takım elbiselerde desen kullanımı çok dikkatli işlenmelidir. Desenli erkek takım elbise daha resmi bir görünüm sunmakla beraber, desenli kullanıldığı zaman takım elbiseyi daha sporlaştırma eğilimindedir. Bu yüzden takım elbise seçimi yaparken desenlerin bir takımı ne kadar değiştirdiğine dikkat edilmesi gerekir.  

- Desenlerin çok büyük ve abartı olmamasına özen gösterilmelidir. Büyük yapılı desenler genellikle kişiyi olduğundan daha iri gösterir. Aynı zamanda kıyafette abartılı bir desenin olması kombinlemeyi zorlaştırmaktadır.  

- Özellikle erkek kıyafet seçimi söz konusu olduğunda desenli kıyafetlerin mutlaka kaliteli olması gerekir. Kumaş üzerine özenle işlenmesi ve kıyafet ile bütünleşmesi gerekir. Bu yüzden desenli kıyafet tercih edecekseniz, tasarımcıların elinden çıkmış ya da kaliteli işlenmiş ürünleri tercih edebilirsiniz.  

- Desenli kıyafetlerde genellik üste oturan, hafif bol parçalar tercih edilmelidir. Çok bol desenli parçalar desenleri göstermez ve vücut şeklinize uygun olmayabilir.

2023 Modası İçin Erkek Kombin Önerileri

Erkek kombinleri her ne kadar kolaylıkla yapılabilirmiş gibi görünse de aslında zorlayıcı tarafları da mevcuttur. Erkek kıyafetlerinde incelikli küçük ipuçları vardır. Bunlar yerine getirildiği zaman kombin tam ve müthiş görünebilir. Lakin bu incelikler atlandığı zaman, çok güzel olabilecek kombinler maalesef ki kişinin kötü görünmesine sebebiyet vermektedir.

Erkek kıyafetlerin kombini yapılırken küçük ipuçlarını bilmek hem normal kıyafetlerde hem de özellikle desenli kıyafet seçimlerinde oldukça yararlıdır.

-       Erkek kombinlerinde deseni en şekilde gösterecek olan unsurlardan biri de desenli parçayı nötr renkler ile birleştirmektedir. Desenli bir ürünün pastel düz renklerle birleştirilmesi deseni daha ön plana çıkaracaktır.

 

-       Desenli kombin yaparken, aksesuar kullanımı giydiğiniz parçayı ön plana çıkartıp tamamlayıcı bir unsur olacaktır. Özellikle gümüş, metal bileklikler, saatler ve sade yüzükler erkek kombinlerinin tamamlayıcı parçalarıdır.

 

-       Desenler kombin yapılırken gidilen yere göre giyinmek gerekir. Gündelik bir kombinde daha sade desenli parçalar seçmek gidilen yere daha uygun olacaktır. Daha resmi bir ortamda desenli kombin yapılacaksa cesur desenler tercih edilmeli, ön plana sadelikle çıkartılmadır. Diğer yandan parti, kutlama, eğlence gibi yerlerde desenli erkek kombinleri tercih edilecekse, desenlerin eğlenceli, daha büyük, daha sıra dışı dizayn edilmiş olanlarının giyilmesi ortamda dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.