ERKEK GİYİMİNDE 4 KİLİT RENK PALETİ

19 Ekim 2018
ERKEK GİYİMİNDE 4 KİLİT RENK PALETİ

Kumaş ve kesimin yanı sıra her stil sahibi erkeğin gardırobunun üçüncü bir bileşene ihtiyacı vardır: renk. Ve bu belki de işin en çetrefilli kısmı. Hangi sezon için hangi tonlar uygun? Hangi ton ten renginize in iyi gider? Ve hangi renkler birbirleri ile kullanılır? Erkeklerin mücadele ettiği alanlardan biri daha.

Biz de sizin ve gardırobunuz için hata payı sıfır olan renk paletlerini bir araya getirdik.

Toprak Tonları

Adını toprak, yosun, ağaçlar ve taşlar gibi doğadan gelen maddelerden alan toprak tonları paleti kahverengi, ten rengi, yeşil ve sıcak grilerden oluşur.

Bu zengin, zamansız ve çok yönlü ton ailesi özellikle hafta sonu stiliniz için ideal olabilir.

Sadece sonbaharda değil, fakat senenin her mevsiminde, tepeden tırnağa bürünebileceğiniz bu renklerin açık tonları sıcak havalar, koyu ve daha yoğun tonları ise soğuk havalar için uygundur.

Hemen her ten rengi ile uyumlu toprak tonlarını kombininize adapte ederken dikkat etmeniz gereken tek şey teninizle tonlar arasında zıtlık yakalamaktır. Yani açık tenli iseniz koyu tonlara, koyu tenli iseniz açık tonlara yönelebilirsiniz.

Toprak tonları en iyi beyazla, yanık turuncuyla, hardal rengi ile ve bordo ile uyumludur.

Beyaz ve Pasteller

Basit şekilde açıklamak gerekirse bu palet beyaz ile mavi, yeşil, pembe, mor ve sarının uçuk tonlarını barındırır. Bu palette uzmanlaşmak için birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Öncelikle, beyaz ve uçuk tonların sıcak havalar ve yaz ayları için ideal olduğunu belirtelim. Ancak havalar bulutlandığında renkleri daha canlı versiyonları arasından seçerek kombininize heyecan katabilirsiniz.

Eğer beyaz veya buğday tenliyseniz, pastel tonların üzerinizde patlamayacağını da ekleyelim. Bu tonları kombininize adapte etmek için belki de biraz bronzlaşmayı beklemelisiniz.

Pamuklu, keten, süet ve ipekli kumaşlara çok yakışan bu renk paleti, spor-şık parçaları daha şık gösterir. Eğer pastel tonlardan bir kombin hazırlayacaksanız, bunu birkaç parçayla sınırlı tutmanızı ve aksesuarlarınızda vurucu renkler tercih etmenizi öneririz.

Kırmızı, Beyaz ve Mavi

İki temel rengin nötr bir renkle buluşması ile oluşan bu palet, size sadeliğin en etkili görünümünü verir.

Sıcak havalar için, kırmızı ve maviyi ana renklerinden seçerek denizci etkisi yakalayacağınız kombinler oluşturabilirsiniz.

Ancak şimdi olduğu gibi, havalar serinlediğinde, tonları biraz koyuya çekmenizde fayda var. Lacivert ve bordoyu ele alalım. Bu ikiliye bir de beyaz veya krem tonlarında parçalarla destekleyebilirsiniz.

Lacivert takım elbisenizi beyaz bir gömlek ve bordo bir kravat ile eşleştirin. Pişman olmayacaksınız.

Gri Skalası

Sokak giyiminin ve sportif lüks etkili estetiğin olmazsa olması gri tonları, aynı zamanda erkek giyiminin zamansız ve çabasız şıklık garantili renk ailesi.

Siyah, beyaz ve grinin serin tonlarını minimal ve modern bir görünüm için bir arada kullanabilirsiniz.

Tıpkı toprak tonları gibi, gri skalası içinde de tepeden tırnağa tek renkte veya karıştırıp eşleştirme şeklinde kombinler oluşturabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var; dokular ve detaylar. Zira farklı dokular ve ustalıkla eklenmiş detaylar olmadan sadece siyah ve beyaz giymenin de bir espirisi yok.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.