Ayın Stili: Tom Hiddleston

25 Ağustos 2020
Ayın Stili: Tom Hiddleston

Son yıllarda spor giyim tarzının modayı ele geçirmeye başladığını biliyoruz. Fakat klasik tarzdan vazgeçmeyerek de tüm dikkatleri üzerinize toplamak hiç de zor değil. Kumaş pantolon, gömlek, takım elbise günlük hayatta kullanmak için fazla resmi duruyor olabilir ama bu stili başarıyla uyguladığınızda girdiğiniz her ortamdaki en şık kişi olmanız kaçınılmaz. Moda trendlerinin spor giyime kaymaya başlamasıyla ünlüleri de galalar ve kırmızı halı dışında spor kombinlerle görmeye alışık olsak da, günlük hayatında da klasik tarzından ödün vermeyen ünlüler de mevcut. Bunlardan biri de hem tarzı, hem oyunculuğu hem de kibarlığıyla dünyaca ünlü Tom Hiddleston. Peki, Tom Hiddleston’ı bu kadar şık ve iddialı yapan nedir? Gelin beraber inceleyelim.

1- Takım Elbiseden Vazgeçemiyor

Uzun boyundan mı yoksa karizmatik duruşundan mı bilinmez, Tom Hiddleston takım elbiseleri çok güzel bir şekilde taşıyor. Ayrıca, giydiği takım elbiseleri her duruma özel olarak öyle başarılı bir şekilde ayarlıyor ki, hiçbir zaman abes kaçmıyor ya da abartılı kalmıyor. Örneğin, daha resmi bir kombin istediğinde lacivert, daha gündelik bir görünüm istediğinde ise bordo, ekose desenli, kahverengi ya da ceket-pantolon rengi farklı takım elbiseler tercih edebiliyor. Bunlara ek olarak her zaman uyduğu bir kural daha var; takım elbise giydiğinde ceketin ilk düğmesini ilikleyip alttaki düğmesini her zaman açık bırakıyor. 

2- Alışılmışın Dışına Çıkıyor

Tom Hiddleston’ın klasik bir tarzı olduğunu ve bu tarzı da oldukça iddialı bir şekilde taşıdığını söyledik. Fakat bu demek değil ki Tom Hiddleston geçmişte tıkılıp kalmış! Aksine, her ne kadar şıklığı takım elbisede bulmuş olsa da, çoğu kişinin denemekten çekineceği ekose ve puantiye ile kaplı takım elbise, kravat, gömlek gibi ürünleri büyük bir özgüvenle taşıyor. Bunlar dışında pembe gömlekler, bordo takım elbiseler, kravat kullanmadan giyilen takım elbiseler gibi seçimler yapmaktan da geri kalmıyor. Yani klasik stiline farklı bir dokunuş eklemeyi asla ihmal etmiyor.

 

3- Hem Şık Hem De Rahat Olmaktan Çekinmiyor

Tabii, Tom Hiddleston’ı sadece takım elbiseyle görmüyoruz. Takım elbise tercih etmese bile günlük hayatında da şık kombinler yapmakta ısrarcı. Sadece pamuklu bir pantolon, mavi bir gömlek ve kapitone ceket giyerek de oldukça şık ve iddialı bir görünüm elde ediyor. Ya da desenli bir kazak, slim fit pantolon ve süet ceketle de dikkat çekici tarzını devam ettirebiliyor. Fakat günlük giyiminde de öyle parçaları bir araya getiriyor ki, hiçbir zaman şıklığını elden bırakmıyor.

 

4- Gömlek Olmadan Asla

Tom Hiddleston’ın ne resmi ne de gündelik kombinlerinde genel olarak değişmeyen ve vazgeçemediği bir parça var ki o da gömlekleri. Eğer Tom Hiddleston’ın tarzını örnek almak istiyor ve onun gibi giyinmek istiyorsanız, yapmanız gereken şeylerden ilki her renk ve desenden gömlek satın almak olabilir. Bu sayede, Tom Hiddleston gibi gömleklerinizi hem klasik hem de günlük kombinlerinizin bir parçası haline getirebilirsiniz.

 

5- Ceket Seçimi Çok Önemli

Tom Hiddleston’ın tarzını tamamlayan en büyük ögelerden biri de başarıyla yaptığı ceket seçimleri. Örneğin, klasik tarza bir kombinini, kapitone bir ceket seçerek daha günlük bir hale getirirken, daha rahat ve günlük bir kombinini de süet bir ceket tercih ederek daha zarif göz alıcı bir boyuta taşıyabiliyor. Ayrıca, çoğu kişinin dolabının olmazsa olmazı deri ceketler, Tom Hiddleston’ın da vazgeçilmezleri arasında. Büyük bir özgüvenle giydiği deri ceketler ona çok yakışıyor!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.