30’LARINDA BİR ERKEK NASIL GİYİNMELİ

19 Ekim 2018
30’LARINDA BİR ERKEK NASIL GİYİNMELİ

Yirmili yaşlarınız kim olduğunuzu keşfetmekle veya olmak istediğiniz kişiye ulaşmakla ilgili. Ancak söz konusu otuzlu yaşlar olduğunda işlerin biraz daha ciddiye bindiğini söyleyebiliriz. Zira siz artık bir kariyer adamı/eş/baba olmuşsunuzdur. Ve tüm bu farklı kimlikleri tek bir gardıropta toplamanız gerekir.

Bir yandan, daha fazla kazancınız ve saygı duyulacak bir gardırobunuz vardır. Diğer yandan, ev kredisi, çocuklar derken orta yaş krizine ha girdiniz ha gireceksiniz. Yine de ilki olmadan ikincisi olmuyor; bu da sizi stil ve sorumluluk sahibi bir erkek yapıyor.

İşte 30’lu yaşlar için stil kuralları…

Deneyselliği Bir Son Verin

Moda değişir, stil ise kalıcıdır. 30’lu yaşlarınız için de çok katı kurallar olduğunu söyleyemeyiz. Zira moda endüstrisi gençleri hedeflediği ve trendler eğer 25’lerinizdeyseniz daha kolay denendiği için kendinizi ve tabii ki stilinizi güvence altına alabilirsiniz. 35 yaşınıza geldiğinizde ise üzerinize neyin yakışacağını zaten biliyorsunuzdur.

Niceliği Değil Niteliği Satın Alın

Artık oldukça fonksiyonel bir gardıroba sahip olmalısınız. Sırf ucuz olduğu için giymeyeceğiniz şeylere değil; aksine üzerinize son derece iyi oturacağını düşündüğünüz kaliteli parçalara yatırım yapmalısınız.

İkiye Katlayın

Beklentileriniz yükseldikçe gardırop oyununa yeni başlıyorsunuz demektir. Yani çok sık giydiğiniz temel parçaların artık daha kaliteli görünmesini ve sizi daha iyi hissettirmesini önemsemeye başlıyorsunuz. Bu iyi haber. Zira bu temel parçalar sizin imza stilinizin anahtarları. Onları sakın kaybetmeyin.

Vücudunuza İyi Bakın

Nasıl ki Daniel Craig’i 49 yaşında halen 007 olarak beyaz perdede izliyorsak siz de takım elbiselerinizin içinde iyi görünmek istiyorsanız spor salonu üyeliğinizi aksatmamalısınız.

Gelelim 30’larınızda yatırım yapmanız gereken anahtar parçalara…

Gardırobunuzda mutlaka spor şıklığa düğme ilikletecek kalıpsız bir blazer olmalı. Jean ve chino pantolonlarınızı tişört ve Oxford gömlekle kombinlerken iyi bir tamamlayıcı olacaktır.

İş yerine veya düğünlere giymek için bir de mutlaka terzi ustalığı ile dikilmiş bir cekete yatırım yapmalısınız.

Hafta sonlarında jean’e alternatif olması için gardırobunuzda mutlaka nötr tonlarda chino pantolon bulunmalı.

Nasıl ki artık daha şık giyinmeyi hak ediyorsunuz ayakkabılarınızın da bu şıklığı tamamlaması şart. Derby, loafer veya kısa bilekli botlar bu iş için ideal.

Stil sahibi görünmek için mekanik bir zamanlayıcıya ihtiyacınız yok. Aksine şık deri kayışlı, zarifçe tasarlanmış bir saatle zamanın ilerisine bile gidebilirsiniz.

Roger Federer, Ryan Gosling, John Legend gibi isimlere bakın… Hepse gerek kırmızı halıda gerek de sokakta verdikleri fotoğraflarda kendilerinden son derece emin görünüyorlar. Çünkü stillerinin altında kendi imzalarını taşıyorlar.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.